Futbol

Babel’den yıllar sonra gelen Galatasaray ve Beşiktaş itirafı

Babel’den yıllar sonra gelen Galatasaray ve Beşiktaş itirafıSüper Lig’in eski yıldızlarından Beşiktaş ve Galatasaray’ın formasını giyen Ryan Babel’den Türkiye’de oynadığı döneme dair önemli açıklamalar geldi.

Babel’den yıllar sonra gelen Galatasaray ve Beşiktaş itirafı… Beşiktaş ve Galatasaray’ın da formasını giyen Ryan Babel’den Türkiye’de oynadığı döneme dair önemli açıklamalar yaptı. Ryan Babel, Eyüpspor’dan ayrılış hikayesi hakkında bilerek oynatılmadığını savunmuştu: “Deplasman maçlarından üç gün önce yolculuk yapardık. Yarım haftadan fazla evden uzak kalırdınız. Bunu zihinsel olarak zor buluyorum.

Trendyol Süper Lig

 

“Tazminatı kabul etmediğim için zorluklarla karşılaştım. Sonra bir deplasman maçına gitmek zorunda kaldım ve beni kasıtlı olarak oynatmadılar. Bu üç-dört kez yapılırsa psikolojik olarak bitersiniz. Bunun gibi şeyler ve her seferinde evimden uzakta olmayı, ailemden uzun süre uzak kalmayı kabullenmekte zorlanıyorum.”

‘NİYETİM İSTANBUL’DA KALMAKTI’

Babel’den yıllar sonra gelen Galatasaray ve Beşiktaş itirafı… Babel ayrıca, İstanbul’da kalmak istediğinin altını çizmişti. Hollandalı yıldız, “Niyetim İstanbul’da kalmaktı, ancak kışın İstanbul kulüplerinde bana yer yoktu. Ben de başka bir şehre gitmek istemedim” ifadelerini kullanmıştı.

‘ÇOK ÜZÜCÜYDÜ’

Ladbrokes’a açıklamalarda bulunan Babel, “Açıkçası Galatasaray’a transferim pek iyi gitmedi. Bu transferden sonra ilk kez Beşiktaş’a karşı oynamak gerçekten çok üzücüydü. Çünkü herkesin kalbini kazanmışken ve çok güzel anılar biriktirdiğim bir stadyuma geri dönmüşken, ne zaman topa sahip olsam ıslıklanıyor ve yuhalanıyordum” dedi.

Trendyol Süper Lig

 

“AYRILMAK İSTEMEDİM”

Beşiktaş‘tan ayrılma süreci hakkında konuşan Babel, “Beşiktaş’tan ayrılmayı hiç istemedim ama o zamanki yönetim kurulundaki insanların tüm bu durumla gerçekten saygılı bir şekilde ilgilenmediğini hissettim ve bu nedenle başka seçeneklere bakmam gerekti. Şimdi, eğer her şeyi geri döndürebilseydim ve onlar da bana saygı gösterseydi, Beşiktaş’ta kalırdım. Maalesef taraftarlar oyuncuların neden bazı kararlar aldığını her zaman bilemiyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir