Gündem

Beşiktaş’ta Fernando Santos’un tazminatıyla ilgili sıcak gelişme! Dudak ısırtan rakam…

Fernando Santos’la yollarını ayıran Beşiktaş, gelecek sezon için hoca arayışlarına başladı. Camiada Sergen Yalçın öncelikli aday olarak gösterilirken, menajerlerin ilk önerisi de Niko Kovac oldu. Kara Kartal’ın teknik adam operasyonu devam ederken Fernando Santos’un tazminatıyla da ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Portekizli çalıştırıcının tazminatının açıklandığı gibi 500 bin Euro olmadığı ve gerçek rakamın dudak uçuklatan cinsten olduğu öne sürüldü.

Süper Lig’de Samsunspor ile sahasında 1-1 berabere kaldıktan sonra Fernando Santos ile yollarını ayıran Beşiktaş, şimdiden gelecek sezon için teknik direktör arayışlarına başlamıştı. Siyah-Beyazlılar’da Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba’nın, şu an Antalyaspor’un başında olan Sergen Yalçın ile bir görüşme yaptığı öğrenilmişti.

Sezon sonunda temaslar sıklaşacak

Başkan Hasan Arat ve yönetiminin de daha önceki döneminde takımı şampiyonluğa taşıyan tecrübeli teknik adama oldukça sıcak baktığı bildirildi. Beşiktaş’ın öncelikli adayı olarak gösterilen Yalçın’ın şu an Antalya’nın başarısına konsantre olduğu konuşulurken, taraflar arasındaki temasın sezon sonunda sıklaşması bekleniyor.

Beşiktaş Teknik Direktör

 

En son Wolfsburg’u çalıştırmıştı

Yabancı isimleri de gündemine alması beklenen Siyah-Beyazlılar’a menajerlerin, şimdiden harekete geçtikleri konuşuluyor. Kara Kartal’a bu doğrultuda ilk önerilen ismin, Niko Kovac olduğu bildirildi. Son olarak Bundesliga’da Wolfsburg’u çalıştıran Hırvat hoca, kariyerinde RB Salzburg, Hırvatistan Milli Takımı, Frankfurt, Bayern Münih ve Monaco görev yapmıştı. Yalçın’ın durumuna göre hoca adaylarının çoğalması bekleniyor.

Beşiktaş Transfer Haberleri

 

5.5 milyon Euro’ya gelmişti!

Süreç devam ederken Fernando Santos’la ilgili de flaş bir iddia ortaya atıldı. Siyah-Beyazlılar, Fernando Santos ve 9 yardımcısı ile 1.5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Santos’la 4.5 milyon Euro garanti ücret ve 1 milyon Euro da reklam ödeneği üzerinden anlaşma yapılmıştı. Sözleşmenin iptali sonrasında toplamda Portekizli hocaya 7 milyon 750 bin Euro, yardımcılarına da 6 milyon 750 bin Euro verilecekti.

Ülkesinde vergi borcu var

2016-17 döneminde ülkesinde yüzde 80 haksız gelir elde ettiği gerekçesiyle 4.5 milyon Euro vergi borcu ödeyeceği ortaya çıkan Santos’un, Beşiktaş’tan alacağından 2.5 milyon Euro feragat ederek, tazminatının da 500 bin Euro olarak gösterilmesini talep ettiği bildirildi. Bu arada yönetim de tazminat bedelini 500 bin Euro olarak açıkladı.

Feyyaz Uçar Söylentiler

 

Feyyaz Uçar bırakıyor

Beşiktaş’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve kulübün efsane oyuncularından Feyyaz Uçar, takımın geldiği olumsuz durum sonrasında yönetimden ayrılma kararı aldı. Uçar’ın yakın çevresine, “Ben bu işi gönülden yapıyordum. ‘Gel’ dediler geldim ve ‘Git’ denmesini de beklemeden gitmeyi bilirim. Ortada bir başarısızlık var ve sorumluluk alıp, konuyu yönetime taşıyacağım” dedi. Uçar’ın, başkan Hasan Arat’la yapacağı görüşmenin ardından durumunun netleşmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir