Fenerbahçe

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım kararını resmen verdi

Fenerbahçe’de Süper Lig devam ederken bir yandan gözler başkanlık seçimine çevrilmiş durumda. Ali Koç’un adaylığını açıklamasının ardından Sadettin Saran çekildiğini kamuoyuna açıklamıştı. Aziz Yıldırım’dan konuyla ilgili hamle geldi ve resmen kararını verdi. Öte yandan Aziz Yıldırım, seçildiği takdirde dünyaca ünlü teknik direktör Mourinho’yu takıma getireceğini açıkladı.

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım kararını resmen verdi… Trendyol Süper Lig’in bitimine 2 hafta kala lider Galatasaray’ın 6 puan gerisinde kalan Fenerbahçe‘de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Gözler iki takımın 19 Mayıs Pazar akşamı karşılaşacağı derbiye çevrildi. Son ana kadar şampiyonluk mücadelesi veren iki takımda da seçim çalışmaları hız kazandı. Cuma günü Ali Koç’un adaylığını açıkladığı, Sadettin Saran ise Koç lehine çekildiği sarı lacivertlilerde gözler Aziz Yıldırım’a çevrilmişti.

RESMEN AÇIKLADI

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe‘de başkan adaylığını resmen duyurdu. Aziz Yıldırım adaylığını şu sözlerle açıkladı:

“Arkadaşlarla çarşamba veya perşembe günü basın toplantısı yapacağız ve burada Fenerbahçe’nin kongresinde Fenerbahçe başkanlığına aday olacağımı açıklayacağım. Sizin vasıtanızla da tüm kamuoyuna duyuruyorum.

‘MOURİNHO İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜM’

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, 15 Mayıs Çarşamba günü basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıda başkanlığa adaylığını açıklaması beklenen Yıldırım, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada hedeflerini aktardı. İlk olarak aday olma sebebini vurgulayan Yıldırım, “6 yıldır dışarıda kalmamız, Fenerbahçe’yi takip etmemiz. Bu süreç içerisinde olumlu veya olumsuz olayları görmek. Ondan önceki 4 yıllık dönemde bizlerin neleri yanlış yaptık onları tahlil ederek aday olma sürecini başlatıyoruz. Biz kimse ile kavga etmeyeceğiz ama Fenerbahçe’nin büyüklüğünü daha büyük hale getirecek şekilde organizasyon içerisinde geleceğiz. Bizim kavgamız Fenerbahçe’nin büyüklüğüdür. Fenerbahçe camiasını birleştirerek, tribünleri, kongre üyelerini 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi bir araya getirerek o güç birliği ile de Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİZ KAZANIRSAK MOURİNHO’YU FENERBAHÇE’NİN BAŞINA GETİRECEĞİM”

Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile görüşmesini aktaran Yıldırım, “Bu saatten sonra bizim çocuğumuz diyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe artık büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Bu mücadele hem yurt içinde hem yurt dışında olmalıdır. Türkiye’de muhakkak şampiyon olmalıdır. Yurt dışında da başarılı olmalıdır, Avrupa’da en azından final oynamalıdır. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Geçen hafta Mourinho ile yüz yüze 2 saat görüştüm. Görüşme sonunda kendisine, ‘Fenerbahçe’nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe’ye ihtiyacın var’ dedim. 2003’te Porto’da başlayan çıkışını Fenerbahçe’de yapabilirsin dedim. O da memnuniyetle karşıladı. Şu anda arkadaşlarla onun menajeri arasında görüşmeler devam ediyor. Biz kazanırsak Mourinho’yu Fenerbahçe’nin başına getireceğim. Çünkü artık çocukların üzülmesini istemiyoruz. Onları mutlu mesut etmek için büyük operasyon yapmak lazım. Onun isteği doğrultusunda oyuncu da alacağız. Konyaspor maçını canlı izlediğini anlattı, biz de memnuniyet duyduk. Kendisi de çalışıyor” diye konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktör Söylentileri

 

‘KURUL LİSTESİ HAZIRLAMADIM’

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım kararını resmen verdi… Adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım, sosyal medyada çıkan haberlere yanıt verdi. Aziz Yıldırım, “Sosyal medyada benim adıma bazı gerçek olmayan yönetim listeleri yayınlanarak dezenformasyon yaratılmaktadır. Ben henüz bir yönetim veya kurul listesi hazırlamadım. 15 Mayıs Çarşamba günü yapacağım basın toplantısının ardından çalışmalara başlayacağım ve yönetimime / kurullara düşündüğüm isimlerle görüşeceğim. Bu tip manipülatif paylaşımlar son derece ayıptır. Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi, benim ağzımdan çıkmayan bu tip yalan bilgilere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederim.” ifadelerini kullandı.

İSMAİL KARTAL VE ALİ KOÇ’A ŞOK TEPKİ VARDI!

Fenerbahçe tribünleri, Kayserispor mücadelesi oynandığı sırada Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’a ve başkan Ali Koç’a büyük bir tepki gösterdi ve ‘İstifa’ şeklinde bağırmışlardı. Fenerbahçe taraftarları ayrıca, Kayserispor mücadelesinin son dakikalarında İsmail Kartal ve Ali Koç’a istifa diye bağırırken kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım lehine de tezahüratlarda bulunmuşlardı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir